Socjoterapia i TUS

Socjoterapia i TUS

Trening Umiejętności Społecznych kierujemy do dzieci, młodzieży i młodych dorosłych, którzy potrzebują wsparcia umiejętności wykorzystywanych na co dzień w sytuacjach związanych z funkcjonowaniem w różnych grupach społecznych. Podczas TUS pacjenci zdobywają umiejętności komunikacji, począwszy od nauki przedstawiania się i prowadzenia przyjaznych rozmów, poprzez opowiadanie o sobie, aktywne słuchanie, po umiejętność samokontroli i okazywania szacunku innym. Umiejętności społeczne, których uczy TUS, to też tak ważna w naszym życiu umiejętność rozpoznawania własnych emocji, radzenia sobie z nimi, radzenie sobie z lękiem, stresem. To również nauka empatii, okazywanie zainteresowania uczuciami innych.

TUS uczy też jaką postawę przyjąć w sytuacji zachowań prowokujących i agresywnych ze strony innych. Jak poradzić sobie z odrzuceniem i wykluczeniem. Pod tym hasłem mamy też umiejętności pokonywania trudności, asertywność, cierpliwość, rozwiązywanie problemów, także w grupie, umiejętność współzawodnictwa, wytrwałość Trening szczególnie polecany jest dzieciom z autyzmem, zespołem Aspergera, zaburzeniami zachowania oraz z ADHD.

Warto wspomnieć, że bardzo dobre efekty obserwujemy też u dzieci lękliwych, nieśmiałych i wycofanych. Bywają osoby, którym trudno zawierać przyjaźnie, trudno poradzić sobie z przeżywanymi w relacjach emocjami, mimo, że na pierwszy rzut oka nie mają kłopotu z nawiązywaniem relacji rówieśniczych i funkcjonują nieźle w grupie.

Jak opłacić wizytę w poradni?

Z myślą o naszych Klientach stworzyliśmy formularz płatności on-line, dzięki któremu szybko opłacisz planowaną wizytę u specjalisty.

Jak z niego skorzystać? Po umówieniu wizyty otrzymasz wiadomość sms lub e-mail z linkiem do formularza.

Musisz jedynie wybrać odpowiednią pozycję oraz zaznaczyć datę i godzinę spotkania. Szybka płatność zagwarantuje sprawną realizację usługi!

Borykasz się z problemem?

Skontaktuj się z nami. Nasi doświadczeni specjaliści pomogą w wyborze odpowiedniej terapii.